Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Charita Chrudim

Charita ChrudimDatum konání:
2.4.2022

Oblastní charita Chrudim nabízí pomoc potřebným

 

Oblastní charita Chrudim poskytuje našim občanům, stejně jako v celém regionu Chrudimska velké spektrum svých služeb. Možnost obrátit se na nás nabízíme všem, kteří pomoc v níže uvedených oblastech potřebují.

 

Můžete nás kontaktovat:

Pečovatelská služba a osobní asistence

703 855 499

pecovatelky@charitachrudim.cz

Domácí zdravotní péče

736 548 159

sestricky@charitachrudim.cz

Domácí hospicová péče

736 548 159

sestricky@charitachrudim.cz

Občanská poradna

704 675 408

poradna@charitachrudim.cz

Poradenství pro pečující osoby

704 675 408

poradna@charitachrudim.cz

Půjčovna zdravotních pomůcek

731 619 782

pujcovna@charitachrudim.cz

 

Pečovatelská služba a osobní asistence ulehčuje našim klientům složitou životní situaci způsobenou nemocí, zdravotním omezením či vysokým věkem a zabezpečuje jim prožití důstojného života v prostředí domova. Pomáháme například při osobní hygieně, s oblékáním, s doprovodem k lékaři nebo podáváme jídlo a pití.

 

Další ze služeb chrudimské Charity je domácí zdravotní péče, která zajišťuje aplikace injekcí, převazy ran, odběry krve a další zdravotnické úkony v domácím prostředí našich pacientů na základě předpisu jejich obvodního lékaře, kdy péči hradí zdravotní pojišťovna.

 

Novou službou Oblastní charity Chrudim je domácí hospicová péče, díky které mohou zůstat nemocní ve svém domácím prostředí a v kruhu rodiny až do konce svého života.

 

Poskytujeme také odborné sociální poradenství, kde v rámci občanské poradny svým klientům anonymně a bezplatně pomáháme v situacích, které vnímají jako obtížné, například při zadlužení, v oblasti pracovních vztahů a v právní ochraně občanů.

 

Všem, kteří potřebují informace a zaškolení při zajištění péče o blízkou osobu a chtějí se o ni starat sami v jejím domácím prostředí, je určeno naše poradenství pro pečující osoby. Poradenství poskytujeme dle domluvy přímo ve vaší domácnosti a je zdarma.

 

Rovněž provozujeme půjčovnu zdravotních pomůcek, nabízející vozíky, elektrické polohovací postele, chodítka, kyslíkové koncentrátory, pomůcky k osobní hygieně a další.

Aktuální informace o službách Oblastní charity Chrudim pravidelně zveřejňujeme na našem webu www.chrudim.charita.cz a na Facebooku.

 

Za Oblastní charitu Chrudim, ředitel Bc. Roman Pešek

Oblastní charita Chrudim_univerzal.jpg

Plakát služeb Charita Chrudim_final.jpg 

Plakát Sbírka Ukrajina_final.jpg